• 26.04.2025 20:22

ДІЯЛЬНІСТЬ ПАНСІОНУ

Положення про пансіон КЗ “Ситковецька спеціальна школа”

Правила внутрішнього розпорядку для учнів/вихованців пансіону

Постанова КМУ №1131 від 03.11.2021 “Про затвердження Порядку проживання та утримання учнів у пансіонах закладів освіти”

Постанова КМУ від 04.08.2021 №843 “Деякі питання соціального захисту дітей, влаштованих на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування”

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ / ІНШИХ ЗАКОННИХ ПРЕДСТАВНИКІВ

ВИХОВАНЦІВ ПАНСІОНУ

І. УМОВИ ПРОЖИВАННЯ У ПАНСІОНІ ШКОЛИ

1. Утримання учнів (вихованців) у пансіоні здійснюється за рахунок коштів засновника закладу та  інших джерел, не заборонених законодавством.

2. Медичне обслуговування учнів здійснюється відповідно до чинного законодавства України.

3.Майно. Для проживання в пансіоні учню видається  в безоплатне індивідуальне користування: ліжко, окреме місце для одягу в шафі, стілець, приліжкова тумба, постільні речі (матрац, подушка, ковдра, підковдра, простирадло, наволочка, 2 рушники). Майно, перелічене у п.3, є власністю закладу освіти і підлягає обов’язковому поверненню в разі виселення з пансіону. У разі псування майна  не з вини учня заклад освіти  замінює його за свій рахунок. Матеріальну відповідальність за втрату чи навмисне псування майна пансіону несуть батьки чи особи, що їх замінюють. Учні, які проживають у пансіоні, крім дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, одягом, взуттям та засобами особистої гігієни не забезпечуються.

4.Для осіб різної статі забезпечено проживання в ізольованих одна від одної частинах будівлі, а також окремі душові кімнати та туалети з відокремленими кабінами.

5. Виховний процес у пансіоні здійснюється педагогічними працівниками.

6. Харчування.  Для учнів пансіону в дні їх фактичного проживання встановлюється 5-разовий режим харчування — сніданок, другий сніданок, обід, підвечірок, вечеря.

ІІ. ЗАРАХУВАННЯ, ВІДРАХУВАННЯ ТА УТРИМАННЯ УЧНІВ У ПАНСІОНІ

1. Учні спеціальної школи зараховуються до пансіону у разі, коли:

– місцем офіційної реєстрації та/або фактичного проживання учнів є населений пункт поза межами

с.Ситківці, та час перебування учнів у дорозі до закладу в один бік транспортом загального користування перевищує одну годину; індивідуальною програмою реабілітації учням встановлено обмеження фізичного навантаження.

2. Учні із встановленою інвалідністю можуть проживати у пансіоні у вихідні та святкові дні (крім канікул) за індивідуальним графіком та на підставі письмової заяви одного з батьків. Інші учні можуть проживати у пансіоні у вихідні та святкові дні (крім канікул) за індивідуальним графіком, але не більше ніж 4 вихідні та 1 святковий день на місяць, на підставі письмової заяви одного з батьків.

3.У разі перебування учня у пансіоні у вихідні та святкові дні без заяви одного з батьків директор  інформує про це відповідну службу у справах дітей.

4. Під час поселення до пансіону між батьками та закладом освіти укладається Договір.

5. Виселення учня з пансіону здійснюється відповідно до наказу директора школи у разі: порушення ним правил внутрішнього розпорядку пансіону; відрахування учня із закладу;  письмової заяви одного з батьків або іншого законного представника учня. Дострокове розірвання договору допускається протягом усього строку його дії.

6. Для проживання учнів (вихованців) у пансіоні забезпечено: безпечні, комфортні та гідні умови проживання і навчання, наближені до сімейних; захист їх прав; формування в вихованців гігієнічних навичок та засад здорового способу життя; вільне спілкування з батьками за допомогою телефонного зв’язку; можливість інформування керівника закладу щодо фактів всіх видів насильства стосовно учня або інших учнів; отримання (у разі потреби) психологічної допомоги; медичне обслуговування;  користування бібліотекою, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою школи;  відвідування батьками учнів під час проживання у пансіоні та спілкування з ними без присутності працівників школи; вихід за територію пансіону для учнів у супроводі педагогічного працівника; тощо.

ІІІ. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ВИХОВАНЦІВ,  ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ У ПАНСІОНІ

4.1. Учні, які проживають у пансіоні, зобов’язані:

– дотримуватися правил внутрішнього розпорядку пансіону; правил техніки безпеки, особистої гігієни та санітарних норм; відповідально та дбайливо ставитися до свого здоров’я та довкілля, шкільного майна та особистих речей інших учнів;  поважати гідність всіх учнів та працівників пансіону; повідомляти директора або ЗДВР про факти всіх видів насильства, свідком яких вони були особисто, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб; виходити  за територію школи лише у супроводі педагогічних працівників.  Суворо забороняються крадіжки,  тютюнопаління й вживання  слабоалкогольних та алкогольних напоїв у приміщенні та на території школи. Цькування, бійки, залякування, лихослів’я, крадіжки та знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки у пансіоні школи.

4.2. Умови користування мобільними телефонами

Вихованці пансіону мають право використовувати телефони на території школи як засіб комунікації. Мобільний телефон – особиста власність дитини. Школа не несе за нього відповідальності. Користування телефонами  під час освітнього процесу забороняється. Телефон треба вимкнути або перевести  у беззвучний режим.  При неодноразовому порушенні цієї вимоги телефон може бути вилучений і переданий батькам.

Учням/вихованцям пансіону заборонено: у закладі слухати радіо та музику без навушників; пропагувати жорстокість і насильство за допомогою мобільних телефонів; використовувати телефон у якості диктофону; заборонено без дозволу педагогів і батьків вихованців фотографувати мобільним телефоном, робити звукові записи або ж знімати ним відео за участі інших осіб; не використовувати чужі мобільні телефони в своїх цілях та повідомляти їх мобільні номери третім особам без дозволу.

Використання саморобних або несправних зарядних пристроїв категорично заборонено. Заряджати телефон дозволяється лише під особистим наглядом. Увечері перед відбоєм з метою безпеки вихованці  виключають телефон та виймають з розетки зарядний пристрій. Заборонено брати телефон до спальні. 

ІV.ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ  БАТЬКІВ (ІНШИХ ЗАКОННИХ  ПРЕДСТАВНИКІВ)

Батьки або інші законі представники учня мають право: відвідувати дитину під час проживання у пансіоні у час, встановлений директором для відвідування учнів; звертатися з будь-яких питань, пов’язаних з проживанням учня у пансіоні, бути обізнаними щодо умов проживання;бути поінформованими про режим роботи школи протягом навчального року та під час канікул, перерви в роботі у зв’язку з карантином та іншими обставинами.

Батьки зобов’язані: дотримуватися умов договору, забирати учнів на вихідні та святкові дні, канікули додому; у разі хвороби учня або виникнення симптомів захворювання під час його перебування вдома вчасно попередити про стан здоров’я; поважати гідність, права і законні інтереси всіх учнів пансіону, педагогічних та інших працівників; надавати повну та достовірну інформацію про стан здоров’я учня та свої контактні дані під час поселення до пансіону; забезпечувати учня на час проживання в пансіоні засобами особистого користування, сезонним одягом; надавати учню допомогу, підтримувати зв’язок з ним, регулярно відвідувати; у разі отримання повідомлення про хворобу учня, яка потребує присутності одного з батьків, терміново прибути до школи;своєчасно повідомляти про неможливість забрати учня додому із зазначенням причин та наданням відповідних підтвердних документів.

V. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ПРОЖИВАННЯ У ПАНСІОНІ

Кожен вихованець пансіону повинен дотримуватись правил особистої безпеки. Заборонено приносити до школи предмети або речовини, які можуть зашкодити здоров’ю, особистій безпеці та безпеці інших людей, завадити проведенню освітнього процесу (наприклад, зброю, вибухові, вогненебезпечні речовини, спиртні напої, сірники, запальнички, сигарети, ножі, наркотики, отруту, невідомі речовини та предмети, тощо).  При створенні конфліктної ситуації учням категорично забороняється самостійно її вирішувати, тільки із залученням педагогів. Самовільна експлуатація учнями електронагрівальних приладів і електроустаткування категорично заборонена.  У випадку виникнення вогненебезпечної ситуації вихованці зобов’язані повідомити про це будь-якого працівника школи. Самостійно ліквідовувати займання електропроводки категорично забороняється!

Категорично заборонено самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна.

V. РЕЖИМ РОБОТИ СПЕЦІАЛЬНОЇ ШКОЛИ

Структура навчального року: 1 семестр з 02.09.по 27.12.2024 року; 2 семестр – з 13.01 по 30.05.2025

Канікули: осінні з 28.10 по 03.11, зимові  з 28.12 по 12.01, весняні з 24.03.по 30.03.

Режим роботи:

07.00-08.30 – підйом, ранковий туалет, сніданок.

08.30-13.00 (14.00, 15.00) – уроки.

Після 2 і 3 уроків – ІІ сніданок. 14.00, 15.00 – обід.

13.00-16.00 – корекційні та гурткові заняття, вільний час.

14.20-16.00 – денний сон і відпочинок для 1 і 2 класів.

16.00-16.30 – виховна година. 17.00-18.00 – самопідготовка.

18.00-19.00 – вільний час, прогулянки, розваги. 19.00-19.30 – вечеря.

19.30-21.00 – вільний час, підготовка до сну. 21.00 – відбій. 

   Дата ____________ З пам’яткою ознайомлена(ий)   ________________