Соціальний педагог
Гевельчук Марина Григорівна – соціальний педагог, практичний психолог, відповідальна особа з питань запобігання та протидії булінгу.

Життєве кредо: «Любити життя і цінувати кожну його хвилину. Нести радість. У книгах шукати істину, у людях – мудрість».
Педагогічне кредо: «Знай дитину, розумій дитину, поважай дитину, будь частиною життя дитини»
Гевельчук Марина Григорівна 06.04.1989 р.н. має повну вищу освіту «Спеціаліст». Закінчила Уманський педагогічний університет ім. П.Тичини у червні 2011 р. Спеціальність: «Початкове навчання. Практична психологіяя». Кваліфікація: вчитель початкових класів, практичний психолог в закладах освіти. Педагогічний стаж 9 років. У 2011 р. прийнята у Ситковецьку спеціальну загальноосвітню школу-інтернат на посаду практичного психолога, з 2013 р. переведена на посаду – соціального педагога. Курси підвищення кваліфікації пройшла у грудні 2013 р. та листопаді 2020 р.
Більше цікавого за посиланням на сайті-портфоліо соціального педагога https://sites.google.com/d/1PCLTPjG24YM5NIAJPJvnz6f2h5L7VcEQ/p/1y9zbTba0KL2o1CYZWBd1-hTSTXVyaBbP/edit
«Життя – це щастя!»
Саме таку тему тренінгу було обрано і проведено 04.03.2021 р.для десятикласників. Вихованці разом з педагогом замислились над значенням і цінністю життя людини, вчились бачити в життєвих негараздах лише тимчасові труднощі, а також підвищили свою здатність позитивно ставитися до себе та до життя.
Сподобався нашим старшокласникам девіз на майбутнє:
Живи, ніби на землі рай… Живи і будь щасливим!!!»
Під час проведеного заняття 28.01.2021 року «Школа друзів та подруг» здобувачі освіти початкових класів виконали творче завдання «Дружні долоньки» метою якого було виховувати у дітей доброзичливість у ставленні одне до одного, товариськість у спілкування, взаємопорозуміння
Соціальний педагог з здобувачами освіти 25.01.2021 року провела інформаційно-просвітницьку гру «ЛІЗА та її друзі подорожують світом»
Під час гри вихованці були поінформовані в ігровій формі про проблему торгівлі людьми і правила безпечних подорожей, а також мали можливість виробити для себе навички безпечної поведінки в ситуаціях, які потенційно можуть призвести до потрапляння в торгівлю людьми. Гра також торкалася питань толерантності, командної роботи та розвитку лідерських навичок у команді.
Під час проведення акції «Толерантність врятує світ» 17.11.2020 р., здобувачі освіти мали змогу узагальнити свої уявлення про толерантність і толерантну поведінку, можливість поділитися один з одним складовими толерантності, а саме словами доброти, вдячності своїм друзям, однокласникам, а також дорослим та зробити для себе висновки про необхідність жити за принципами толерантності.
Мій світ без насилля!
У рамках проведення акції «16 днів без насильства» з 25.11.2020 р.-12.12.2020 р. були проведені заняття з метою підвищення рівня обізнаності з питань запобігання жорстокого поводження між учасниками освітнього процесу та насильства у освітньому середовищі, розвинути співчутливе ставлення до жертв булінгу, вміння пошуку шляхів розв’язання складної ситуації та пофілактики цькування в шкільному середовищі

З 10 по14 грудня 2019р. у закладі проходив тиждень правових знань.
Протягом тижня практичний психолог та соціальний педагог організовували та проводили з учнями просвітницькі заняття, заняття з елементами тренінгу, виготовляли плакати та колажі на тему «Права та обов’язки». На заняттях учні активізували свої знання з теми «Права дітей», а також приходили до думки , що не лише знання і відстоювання прав, а і дотримання обов’язків є не менш важливим завданням школяра.





Діти, які приходять навчатися до шкіл-інтернатів, як правило, не мають належного рівня життєвої компетентності та не готові до життя в суспільстві. Такі діти мають не точні превентивні знання, викривлений особистісний розвиток, не вміють приймати рішення, планувати свої дії та нести за них відповідальність. Тому з вихованцями школи проводяться тренінгові заняття, години спілкування, індивідуальні бесіди, рольові ігри, які б сприяли формуванню належного рівня життєвої компетентності.
Найбільше уваги соціально-психологічно служба приділяє учням випускних класів. Щотижня з учнями 10 класу практичний психолог та соціальний педагог проводять тренінгові заняття за програмою «Формування життєвих навичок у випускників шкіл-інтернатів». На тренінгових заняттях розглядаються такі важливі та цікаві теми, як : «Вчимося ставити мету та досягати її», «Вибираємо майбутню професію», «Спілкування з роботодавцем: крок за кроком.», «Розвиваємо навички самоконтролю», «Вчимося спілкуватися», «Сімейний бюджет», «Життя як цінність» та інші.
30.10.19р. проведений психолого-педагогічний семінар на тему: «Дитяча агресивність. Як розпізнати мотив та відшукати способи її подолання».
Під час семінару були розглянуті наступні питання:
- Поняття «булінг», його зміст. Ознаки шкільного боулінгу.
- Причини підвищеної агресивної поведінки дітей.
- Способи реагування на агресивну поведінку дитини.
На семінарі педагоги мали можливість заслухати доповіді, переглянути відеоматеріали по темах, та поповнити свій арсенал практичних вмінь та навичок реагування на агресивні прояви в поведінці учнів.

Педагоги брали активну участь в ході семінару. Байдужим та пасивним не залишився жоден педагог.

